Air India AI438 from Bhopal (BHO) to Delhi (DEL)

Airline:   Air India
From:   Bhopal (BHO)
To:   Delhi (DEL)
Frequency: Daily
Days: Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Distance: 588km (365mi)
Duration: 1h 25m
Avg 413km/h (256mph)
Plane: Airbus A320 Family
Delays:
past month
29% of flights
62 min average
Next Flight
Status: Planned
 Scheduled: 22:00 IST
25. Jun 16:30 UTC
57 minutes from now
 Scheduled: 23:25 IST
25. Jun 17:55 UTC
2 hours from now
Route: 588km (365mi.)
1h 25m
Map
Mon, 24. Jun
Scheduled:
22:30 IST
17:00 UTC
23:55 IST
18:25 UTC
1h 25m
Actual:
22:15 IST
16:45 UTC
-14 min
23:14 IST
17:44 UTC
-40 min
0h 44m
Sun, 23. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXG A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Actual:
22:00 IST
16:30 UTC
23:08 IST
17:38 UTC
-16 min
1h 8m
Sat, 22. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXG A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Fri, 21. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-CIQ A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Actual:
21:58 IST
16:28 UTC
-1 min
23:02 IST
17:32 UTC
-22 min
1h 2m
Thu, 20. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXN A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Actual:
22:05 IST
16:35 UTC
+5 min
23:11 IST
17:41 UTC
-13 min
1h 11m
Wed, 19. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXH A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Actual:
22:00 IST
16:30 UTC
23:08 IST
17:38 UTC
-16 min
1h 8m
Tue, 18. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXT A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Mon, 17. Jun
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Sun, 16. Jun
Scheduled:
22:55 IST
17:25 UTC
00:20 IST
18:50 UTC
1h 25m
Actual:
22:54 IST
17:24 UTC
00:12 IST
18:42 UTC
-7 min
1h 17m
Sat, 15. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-EXU A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:00 IST
16:30 UTC
23:25 IST
17:55 UTC
1h 25m
Actual:
22:40 IST
17:10 UTC
+40 min
23:48 IST
18:18 UTC
+23 min
1h 48m
Fri, 14. Jun
Landed AI438 AIC438 Air India AI / AIC
Bhopal (BHO) Delhi (DEL)
 VT-CIF A320 Neo 588km (365mi.)
Scheduled:
22:35 IST
17:05 UTC
00:05 IST
18:35 UTC
1h 30m
Actual:
22:35 IST
17:05 UTC
23:32 IST
18:02 UTC
-32 min
0h 57m